пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

День української писемності та мови



Український  народ  має  давню  історію,  він  витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. А найголовнішою  його  ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями  попередніх  поколінь,  виплеканий  у  давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
З нагоди свята в читальному залі районної бібліотеки було проведено з відвідувачами мовну вікторину «Як не знаєш – розпитай, коли мудрий - відгадай». Провідний бібліотекар Віра Берегович ознайомила присутніх з етапами становлення та розвитку нашої рідної мови і запропонувала юним користувачам долучитися до участі у вікторині.






Діти охоче відповідали на поставлені запитання. Змістовний захід згортував присутніх. Тож, усі ми маємо незаперечне право, без сумніву, називати себе українцями та святий обов’язок – зберегти національну своєрідність рідної мови.
На завершення вікторини присутнім було запропоновано ознайомитись з тематичною поличкою літератури про українську мову.

неділя, 4 листопада 2018 р.

Зорі над Стиром


4 листопада в читальному залі центральної районної бібліотеки на чергове засідання літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром» зібралися шанувальники літературного поетичного слова.
Розпочалося засідання з вшанування пам’яті письменника, засновника літстудії Святослава Бородуліна хвилиною мовчання, який нещодавно відійшов у вічність. Літстудійці читали власні вірші, присвячені світлій пам’яті Святослава Івановича.
Голова студії Микола Шостак запропонував продовжити засідання представленням нових творів про осінь, так як ця прекрасна пора не залишила байдужим жодного члена студії.
Своїми напрацюваннями ділилися Марія Пишук, Володимир Мартиненко, Павло Покотило, Ксенія Дубровкіна, Надія Шабала, Михайло Генсьор, Валентина Клюнтер, Тетяна Бродасюк та ін. Пісні про осінь звучали у виконанні Галини Мельничук та Галини Терлецької.



 
Гостем студії стала Тамара Іванівна Раєвич, кандидат історичних наук, доцент. Вона представила на розгляд літстудійців проект видання «Література рідного краю».