"Зорі над Стиром"

При Луцькій центральній районній бібліотеці та районній громадсько-політичній газеті «Слава праці» діє літературно-мистецька студія «Зорі над Стиром», яка створена 23 березня 1967 року. Першим керівником студії був Святослав Бородулін. Нинішній її керівник – Микола Шостак. Всіх авторів літстудії об’єднує прагнення до літературної творчості. Вони видали чотири колективні збірки «Зорі над Стиром» і більше 100 авторських книг.

Хто шанує українське поетичне слово, захоплюється творчістю, має літературні здібності, бажання працювати над прозовими і віршованими творами, просимо долучатися до роботи літстудії.


 Засідання проходять в першу неділю кожного місяця о 12.00 годині в читальному залі  бібліотеки.

 
Пропонуємо вашій увазі нові твори членів літстудії, які нещодавно з’явилися в нашій бібліотеці


Василевська Л.В. Мелодії рідного дому: збірка поезій та пісень / Лукія Василевська, Микола  Ляшук. – Луцьк: Терен, 2017. – 87 с.
«Мелодії рідного дому» – четверта книга Лукії Василевської. Вона складається із віршів, а також пісень місцевого волинського композитора, вчителя музики Миколи Ляшука.
Віршовані твори і пісні пройняті любов’ю до рідного села Підгайці, його односельчан, зокрема – дітей, школи.
Поезії прості, зрозумілі, доступні кожному. У них багато світла, добра, радості, а також смутку і печалі в нелегкий час  нашого сьогодення.Клюнтер В.П. Золота колиска: історико-краєзнавчі нариси / Валентина Клюнтер. – Луцьк: Підприємець Івановський В.М., 2017. – 352 с.
«Золота колиска» – праотча земля поліського краю. Колихала вона дитинство і юність не одного покоління жителів мальовничого села Секунь, що на Старовижівщині. Має це поселення давню історію, котра сягає своїми коренями у незапам’ятні роки…  І хоч частина цієї історії втрачена, усні перекази донесли до нас сторінки печалей і радощів людей, для кого ця земля була рідним батьківським краєм, а в роки страждань і воєн – мачухою. Проте навіть в часи поневірянь вона залишалася в серці неповторною малою батьківщиною, яка манила до себе магічною силою. Автор книги, Валентина Клюнтер, вірна і любляча донька цього краю, кличе читача пройти теренами секунської землі, згадати добрим словом людей, котрі леліяли її, захищали, збагачували своєю працею, щоб квітучий цей край і надалі гойдав їх нащадків.


Покотило П. В гостях у тиші: збірник поезій та пісенних текстів / Павло Покотило. – Луцьк: Вежа-Друк, 2017. – 160 с.

Тривога за долю Вітчизни і людства, філософське осмислення питань життя і смерті, віри і безвір’я, любові й ненависті, краса людських почуттів – саме так можна окреслити змістовний обсяг нової збірки поезій сучасного волинського автора Павла Покотила. Окремий розділ становлять пісенні тексти.

Шостак М. Жив-був Бог… Я – Цар–Народ–Сущий: просто казка для всіх / Миколай Шостак. – Луцьк: Вежа-Друк, 2017. – 300 с.
Син Божий Ісус наказував своїм апостолам пускати до нього дітей, бо їхнім є Царство Небесне. Тож ця книга-казка для всіх – про здійснення Царства Божого на Землі на вищих духовно-етичних ідеалах Універсуму, задекларованих українським Майданом. Адже нинішній світ повнолітніх людей став настільки немудрим, безсовісним і неблагонадійним, що не тільки не прагне такого Царства, але й погрожує знищенням сам собі.     
Відтак людство знову потребує приходу Месії, або ж місії спасіння…
Пишук М.І. Полинові сніги: лірика / Марія Пишук. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2016. – 188 с.
Скорбота за полеглими у війні на Сході, безкомпромісні оцінки українського сьогодення, вірність Матері й Вітчизні, цілюща сила кохання – все це зримо постає перед читачем у новій  збірці сучасної української поетеси з Волині, члена літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром» Марії Пишук «Полинові сніги».

 Сіваченко В. Зерна радості: афоризми / Вадим Сіваченко. – Луцьк: Терен, 2016. – 140 с.

«Зерна радості» – перша збірка афоризмів Вадима Сіваченка, у якій автор лаконічно подає власне світосприйняття. Роздуми торкаються усіх сторін людського життя.
Глибоке філософське наповнення книги підносить її значимість, адже щастя читача стало і метою автора, який вважає, що кожному варто просто встигати записувати свої думки, котрі згодом ставатимуть власними поглядами.


Мілевич Л.Ф. На теренах долі / Любов Мілевич. – Луцьк: Терен, 2016. – 200 с.
У книжку «На теренах долі» увійшли нові поезії, в жилах яких стугонять легкі енергії, цілюща сила, жива кров. В них віддзеркалюється обличчя матері-Природи, пульсують  любов і кохання, борються віра й недовіра, дихають оптимізм і патріотизм. Попри всі життєві труднощі, авторка закликає бути мужніми, ніколи не здаватися ударам долі, не втрачати сили волі, доброти, іти вперед – і перемагати!


Покотило П. Байки / Павло Покотило. – Луцьк, 2016. – 84 с.
У книзі вміщені байки члена літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром» Павла Покотила. На жаль, тут має місце «необ’єктивність» по відношенню до братів наших менших. Адже вони набагато порядніші за декого з нас. Прочитайте байки, порівняйте з природою і судіть самі.


Блаватовська Леся Всі хочуть жити довго в доброму здоров’ї: гумористична новела / Леся Блаватовська. – Луцьк: Терен, 2016. – 11 с.

«Всі хочуть жити довго в доброму здоров’ї» – чергова гумористична новела Лесі Блаватовської (Лариси Волошенюк). Новела написана цікавою і живою мовою. Дійові особи яскраві, індивідуальні. Сміх потрібний навіть в наш нелегкий час, бо він робить життя легшим, здоровішим і більш насиченим.

Немає коментарів:

Дописати коментар