вівторок, 20 грудня 2011 р.
понеділок, 12 грудня 2011 р.
45 - та річниця створення Луцького району
8 грудня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся «круглий стіл» під назвою: «Моя Луччина, як символ духу, пульсує в серці України», присвячений 45 річниці створення Луцького району. В засідання взяли участь представники влади, громадських організацій та бібліотечні працівники району. Бібліотекарі відділу обслуговування Зоя Качан та Валентина Клімчук розповіли присутнім про основні події та знаменні дати історії нашого краю.
Історія Луцького району починається з 1939 року, коли Указом Президії Верховної Ради СРСР від 4 грудня була утворена Волинська область до складу якої увійшов Луцький повіт. 27 січня 1940 року відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР „Про утворення районів у Волинській області" було створено ЗО районів, у т.ч. і Луцький, який налічував 35 сільських рад. Своїх сучасних меж район набув відповідно до Указу №10/12 Президії Верховної Ради УРСР „Про Утворення нових районів УРСР" 8 грудня 1966 року.
Присутні переглянули презентаційним фільм „Інвестицій мільйон у Луцький район" про історію і сьогодення, будні і свята Луцького району, його досягнення, кращих людей і їх справи. Кожен з учасників «круглого столу» мав можливість висловити свою думку з приводу цієї знаменної дати. Також в читальному залі була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Луцький район: історія, сучасність, перспективи», ознайомитись з якою мали можливість всі присутні.
пʼятниця, 9 грудня 2011 р.
Клуб правових знань у Торчині
06 грудня 2011 року в рамках проведення в Луцькому районі Всеукраїнського тижня права проведено засідання клубу правових знань «Феміда», що діє при Торчинській селищній бібліотеці для дорослих.
В ході засіданні було проведено годину спілкування «Що означає бути громадянином України?». Провідним спеціалістом Луцького районного управління юстиції Інною Юріївною Кирилюк було проведено Всеукраїнський урок «Права людини», правовий турнір «Знавці права» та вікторину у формі кросворду «Ми – громадяни України».
Під час проведення заходу ніхто не залишився байдужим, діти активно включались в обговорення. Члени клубу висловили своє бачення суті громадянства з позиції таких людей: Лінгвіст, Історик, Правознавець, Філософ, Психолог, Песиміст, Оптиміст. В результаті живого спілкування ми разом з ними ми з’ясували суть поняття «громадянин» і «громадянство».
Я переконана, що кожен з присутніх , після нашого спілкування обов’язково замислиться і буде справжнім громадянином і патріотом нашої країни.
понеділок, 5 грудня 2011 р.
2 грудня 2011 р. в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулося літературне знайомство бібліотечних працівників з творчістю колеги, провідного бібліотекаря районної дитячої бібліотеки для дітей Ларисою Миколаївною Панасюк.
Творче натхнення прийшло до Лариси Миколаївни з народженням донечки. Спочатку з’явилися колисанки, в яких вона передала всю материнську любов, ніжність та ласку, а згодом – казки та оповідання для дітей.
На зустрічі лунала поезія у виконанні бібліотекарів сіл Баківці, Радомишль, Промінь – Ірини Оксенюк, Євгенії Барди, Галини Патути.
Надіємося, що ця зустріч не остання, а творче натхнення допоможе їй і надалі творити.
середа, 30 листопада 2011 р.
Основи комп'ютерної грамотності
Майстер – клас «Основи комп’ютерної грамотності» для бібліотекарів – початківців організовано в центральній районній бібліотеці. Присутні мали можливість оволодіти знаннями про комп’ютер і навичками про роботу на ньому. Під час практичних занять бібліотекарі, які не мають великого досвіду в користуванні комп’ютером, створювали документи, проводили різні операції з ними. На завершення було здійснено віртуальну подорож по бібліотеках нашого краю.
Кожен з учасників майстер – класу оволодів навиками роботи на комп’ютері, дізнався щось нове. Набуті знання бібліотечні працівники району будуть використовувати у своїй подальшій роботі.
понеділок, 28 листопада 2011 р.
День пам'яті жертв голодомору
25 листопада 2011 року в бібліотеці селища Рокині відбувся вечір-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні „Дзвони совісті”. До слова були запрошені: заступник голови райдержадміністрації Арсен Сидорчук, селищний голова Марія Піскар,директор музею сільського господарства Волині Олександр Середюк. Бібліографічний огляд біля книжкової виставки «Гірка доля нації» провела завідувач селищною бібліотекою Ніна Самець.
понеділок, 21 листопада 2011 р.
Вдосконалення звітності
З 14 по 18 листопада 2011 року в центральній районній бібліотеці проведено практикум на тему: «Вдосконалення звітності сільської бібліотеки». Бібліотечні працівники району ознайомилися з основними вимогами щодо подання державної статистичної звітності. Бібліотеки - філії, переможці II раунду конкурсу «Впровадження нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст» мали можливість удосконалити свої знання по електронній звітності. Під час практичних занять здійснено аналіз роботи сільських бібліотек по обслуговуванню користувачів – дітей та бібліотечно – інформаційному обслуговуванню користувачів юнацького віку за поточний рік. Також проведено огляд публікацій з преси «Співпраця бібліотеки і засобів масової інформації». І на завершення під час години професійного спілкування «Рекомендує бібліотекар – практик…» молоді спеціалісти отримали професійні поради від своїх старших колег.
понеділок, 7 листопада 2011 р.
"Зорі над Стиром"
6 листопада 2011 року у читальній залі центральної районної бібліотеки відбулося засідання літературно – мистецької студії «Зорі над Стиром», яке проводиться вже не вперше в стінах бібліотеки. Відвідати це засідання вдалося не лише постійним студійцям, але і новим однодумцям, які проживають не лише в Луцьку, але і поза його межами.
Заняття проходило в атмосфері творчості та взаєморозуміння.
вівторок, 1 листопада 2011 р.
Навчання бібліотекарів
25 жовтня на базі бібліотеки-філії для дорослих смт Торчин проведено заняття районної школи професійної майстерності з інформаційної та довідково-бібліографічної роботи. Бібліотечних працівників району, із системою інформаційно-бібліографічного забезпечення потреб місцевої громади, ознайомила завідувач бібліотекою-філією для дорослих смт Торчин Мельничук О. А.
Учасникам заняття були надані професійні консультації на теми:
Учасникам заняття були надані професійні консультації на теми:
«Використання різних видів і форм інформаційного обслуговування у бібліотеках ЦБС» (Харчук Н. А., завідувач методико-інформаційним відділом ЦРБ);
«Впровадження державних стандартів бібліографічного опису документів, скорочення слів і словосполучень» (Богдан Л. Л., завідувач відділом обробки і комплектування документів ЦРБ);
«Особливості організації довідково-бібліографічного апарату та надання інформаційних послуг» (Грибун Н. Є., бібліограф ЦРБ).
Під час практичних занять бібліотекарі розписували матеріали з періодичних видань та збірників, виконували бібліографічний пошук по запитах користувачів, знайомилися з системою каталогів та картотек селищної бібліотеки. Також, бібліотекар с. Радомишль презентувала свою бібліотеку за допомогою слайд-показу «Бібліотека – інформаційний центр громади».
Під час практичних занять бібліотекарі розписували матеріали з періодичних видань та збірників, виконували бібліографічний пошук по запитах користувачів, знайомилися з системою каталогів та картотек селищної бібліотеки. Також, бібліотекар с. Радомишль презентувала свою бібліотеку за допомогою слайд-показу «Бібліотека – інформаційний центр громади».
Підписатися на:
Дописи (Atom)