четвер, 28 лютого 2013 р.

Лялькова вистава

        27 лютого в Лаврівській ЗОШ I-III ступеня за підтримки організації «Благодійна місія України» проведено захід присвячений всесвітньому дню соціальної справедливості, в якому взяв участь театр ляльки та книги «Веселка» Луцької районної бібліотеки для дітей, представивши лялькову виставу «Корупції – НІ!».         

Практикум для бібліотекарів



    26-27 лютого в читальному залі районної бібліотеки для бібліотечних працівників проведено практикум на тему: «Інформаційно-бібліографічна діяльність: можливості сільської бібліотеки». На занятті були розглянуті традиційні та новітні форми бібліографічної діяльності, шляхи задоволення інформаційних потреб користувачів сільської бібліотеки, відбулося ознайомлення з бібліографічними виданнями обласних бібліотек та районної бібліотеки. 
   Участь в майстер-класі дала можливість бібліотекарям удосконалити свої практичні навики в бібліографічному описі документів, а година професійного спілкування – поділитися досвідом роботи.
 

вівторок, 26 лютого 2013 р.

День захисника Вітчизни



Традиційна зустріч з нагоди Дня захисника Вітчизни відбулася в приміщенні Буянівської сільської ради. Сюди завітали гості: учасники бойових дій в Чехословаччині: Володимир Йосипович Марчук, Іван Якович Гаврилюк, Валентин Іванович Кревський, Микола Феодосійович Новосад та учасниця бойових дій в Афганістані – Марія Василівна Мирончук.
До слова-привітання була запрошена сільський голова Галину Петрівну Кучер, яка побажала всім присутнім міцного здоров’я, щастя, добра і всіляких життєвих гараздів, а також вручила конверти з грошовою нагородою та квіти.
Присутні вшанували пам’ять полеглих захисників Української держави хвилиною мовчання.
 
Після цього слово було надано учасникам художньої самодіяльності будинку культури. Бібліотекар сільської бібліотеки Ольга Кісаревич організувала книжкову поличку «Захист Вітчизни – священний обов’язок».

Посвята в читачі

 25 лютого у бібліотеці села Піддубці відбулась посвята у читачі учнів 1 класу. Діти познайомились з історією створення книги, грали в цікаві ігри, відгадували загадки. На зустріч з юними читачами завітала Королева Книга. Першокласники обіцяли берегти і шанувати книгу, щоб вони це не забували Королева Книга подарувала кожному пам’ятку читача. За активну участь у конкурсах, на згадку про посвяту читачам подарували книги і солодощі. Підсумком зустрічі стали слова прислів’я «Хто багато читає, той багато знає».

понеділок, 25 лютого 2013 р.

«Звучить сьогодні, як нова, столітня пісня лісова»

25 лютого – 142 річницю від дня народження Лесі Українки. З нагоди цієї дати в бібліотеці с. Г. Полонка відбулася літературно-поетична година «Звучить сьогодні, як нова, столітня пісня лісова».
І полились поетичні рядки з уст наших читачів: «Надія» – Неоніла Ольшевська (3 кл.), «До тебе, Україно, наша бездольная мати» – Денис Сац (5 кл.), «Вечірня година» – Віола Ольшевська (8 кл.), «Тиша морська» – Наталія Чурило (8 кл.). Сама найменша учасниця заходу Яна Ольшевська, учениця 1 класу прочитала колискову «Місяць ясненький». Вдало зіграли уривок з драми-феєрії «Лісова пісня»: роль Мавки – Іванка Данилюк (8 кл.), образ Лукаша – Юрій Зайчук (5 кл.).
На закінчення заходу була проведена літературна гра-вікторина та присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Співачка досвітніх вогнів», яка організована в бібліотеці.

пʼятниця, 22 лютого 2013 р.

«Збагни її безмежжя духу…»




«На шлях я вийшла ранньою весною
І тихий спів несмілий заспіва
ла,
А хто стрівався на шляху зо мною,
Того я щирим серденьком вітала:
«Самій недовго збитися з путі,
Та трудно з неї збитись у гурті»
        Ці слова сказала Лесі Українка у дев’ятнадцятирічному віці, маючи за плечима успіх на літературному шляху, долаючи життєві негаразди, борючись із недугами, що терзали її молодий організм. І все-таки, співаючи пісні, ховаючи свою журбу, обминаючи терни шукала щасливу квітку своєї мрії, крокувала у весняному полоні свого життя, лагідно торкаючись чарівних струн поезії. Треба тільки уявити собі це стражденне життя, коли з кожним роком муки і болі збільшувалися, та зіставити це з низкою творчих досягнень, що також з кожним роком усе міцнішали, щоб зрозуміти життєву трагедію Лесі Українки та її дивний творчий героїзм.
       В українську літературу Леся Українка увійшла насамперед як поетка мужності й боротьби. Такими рядками розпочалась експрес-подорож  для дошкільнят, вихованців ДНЗ "Ромашка" в бібліотеці с. Коршів, присвячена дню народженню Лесі України.
       Діти уважно слухали розповідь бібліотекаря про творчий та життєвий шлях Лесі Українки. Про музей-садибу  в  с. Колодяжне  розповіла  завідувач  ДНЗ Хобта М. М.  Діти декламували вірші: "Як дитиною, бувало упаду собі на лихо..."Тижук С. В., "На зеленому горбочку у вишневому садочку" Фомін А. І. Також сільський бібліотекар Юлія Панасюк розповіла дітям казку "Біда навчить" Лесі Українки.