пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

«Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс»



24 квітня в бібліотеці – філії с. Липини відбувся тематичний вечір «Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс», приурочений до Дня Чорнобильської трагедії.

На вечорі прозвучали музичні номери у виконання Людмили Лебідь та тріо «Самоцвіти» (керівник Ніла Баранюк) місцевого будинку культури.

На закінчення заходу присутні, а це учні старших класів Липинської ЗОШ, переглянули документальний фільм «Чорнобиль: 27 років потому» та ознайомилися з літературою по даній темі.


Діалог поколінь



25 квітня у центральній районній бібліотеці відбувся діалог поколінь «Чорнобильський слід на Волині»,  на якому були присутні представники влади, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та  старшокласники  Заборольської ЗОШ І-ІІІ ст.
 Ця зустріч – це зустріч двох поколінь: молоді та людей, на яких лежить печать особистої причетності  і   пережитості   найбільшої  трагедії ХХ ст.
 Учні задавали  питання  та  з цікавістю слухали розповіді ліквідаторів: Федора Рузака – голови Луцької районної добровільної організації «Спілка Чорнобиль», Сергія Щербюка з Торчина, Леоніда Мазурка з Шепля, Ігоря Талька з Липин, Богдана Хлопецького  з  Боголюб та інших.

На завершення учениця 10 класу Аня Витрищук подякувала ліквідаторам за цікаві розповіді, побажала їм міцного здоров’я,  достатку, добра, довгих і щасливих років життя.

четвер, 18 квітня 2013 р.

«Зустрічаємо свято Великодня»



 
  18 квітня  у  центральній районній бібліотеці організовано день народознавства «Зустрічаємо свято Великодня». Програма дня включала зустріч з майстринями української вишивки Надією Плевако з Баєва та Марією Савариною, нашою активною читачкою.
Майстрині  розповіли про те, як вони оволоділи секретами української вишивки, хто був вчителем та наставником у виборі орнаментів та візерунків їх робіт.
 Для присутніх був проведений майстер-клас по вишиванню. Секретами вишивки без вузликів поділилася Марія Саварина, а Надія Плевако показала нову техніку вишивальних узорів, яка дуже сподобалася учасникам заходу.
 
 В читальному залі було розгорнуто виставку робіт «Руками створена краса», де були представлені рушники, серветки, доріжки, картини, подушки майстринь та перегляд  літератури «Вишиванки, рушники – обереги українського народу».
 У відділі абонементу створено бібліотечну інсталяцію «Чарівний дивосвіт писанки», де можна переглянути різнобарв’я писанок та цитат українських письменників про Великодні свята.

  На день народознавства до бібліотеки завітали учні 4-го класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Мстишин з їх класним керівником Наталією Довгополюк,  які  під  враженням  від  побаченого  неохоче  залишали   стіни   бібліотеки. 

середа, 17 квітня 2013 р.



   Щопятниці бібліотекар cела Білосток відвідує людей з особливими потребами, які є користувачами бібліотеки.
       Ці люди проживають в Територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Луцького району. Кожна людина – це окрема історія, особлива доля. Маючи багатющий життєвий досвід, вони на схилі літ мають зовсім мало радості у своєму житті. Чи не найбільшою радістю для них є читання книг. Із задоволенням читають книги Ольга Гладунець, Ганна Соколовська. Книги на історичну тематику подобаються Мінодорі Кобильник та Ларисі Савчук. Щоразу вони з нетерпінням чекають сільського бібліотекаря.
 

четвер, 11 квітня 2013 р.

Семінар-практикум

      Семінар-практикум на тему: «Краєзнавство – пріоритетний напрямок роботи сільських бібліотек району» проведений в центральній районній бібліотеці. В роботі семінару взяли участь: директор обласної бібліотеки для юнацтва  Марія  Михайлівна Мах, новопризначені – начальник відділу культури  райдержадміністрації  Валентина  Михайлівна  Зінчук  та головний спеціаліст відділу Костянтин  Сміян.

      Директор районної ЦБС  Валентина  Ходаковська у своєму виступі підкреслила, що краєзнавство є провідним напрямком діяльності бібліотек району. Сільська бібліотека була, є і буде острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села. В бібліотеках сіл Одеради, Буяни, Коршовець, Веселе, селищах Рокині, Торчин та інших діють народознавчі  куточки.  Пошукова краєзнавча діяльність бібліотекарів району  продовжується, тому  оголошено  новий  конкурс «Невідомі  сторінки  в  історії   мого  села». Для бібліотекарів було підготовлено ряд консультацій та методичних рекомендацій по темі семінару.