понеділок, 24 жовтня 2016 р.

Інноваційний шлях публічної бібліотеки до надання електронно-бібліотечних послуг



Провідний бібліотекар центральної районної бібліотеки Віра Берегович взяла участь в обласному семінарі-тренінгу завідувачів відділів автоматизації та бібліотекарів з інформаційних технологій на тему: «Інноваційний шлях публічної бібліотеки до надання електронно-бібліотечних послуг», який відбувся 19-20 жовтня ц.р. на базі ДОУНБ ім.Олени Пчілки та Ковельської районної ЦБС.
Обговорювалися такі теми: «Бібліотечне відео: особливості знімання, монтування», «ІТ-персонал бібліотек: основні вимоги до виконання посадових обов’язків», «Google Docs: організація спільної роботи. Хмарні технології, їх використання в бібліотечній практиці», «Смарт-технології в роботі бібліотек», «Адміністрування linux-систем», «Облік роботи з використанням електронної системи ЕСМаР», «Адміністрування та супровід веб-проектів для юнацтва», «Популяризація літератури для користувачів-дітей засобами ІТ-технологій» та ін.
Учасники семінару ознайомились з роботою бібліотеки-філії с. Любитів та відвідали музей-садибу Лесі Українки у селі Колодяжне.

У Ковельській центральній районній бібліотеці відбувся круглий стіл «Представлення інноваційних бібліотечних послуг у публічних бібліотеках Волині». Віра Берегович розповіла про досвід  роботи  в  Луцькій районній бібліотеці на тему «Комп’ютерні технології в практичній діяльності керівника».


пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

Практикум для бібліотекарів



    З метою підвищення професійної компетентності, вдосконалення навичок складання бібліографічних описів документів й оформлення бібліографічних списків для бібліотечних працівників району проведено практикум на тему: «Особливості складання бібліографічного опису друкованих та електронних джерел інформації».
 
Під час теоретичної частини заходу учасники розглядали основні поняття та вимоги бібліографічного опису, обговорили перелік областей та елементів опису, його структуру та склад. У ході практичних занять засвоювали основні правила складання бібліографічного опису джерел інформації та бібліографічних списків. Здійснювали описи законодавчих документів, книг, збірників, статті з періодичних видань, електронні джерела інформації віддаленого доступу. 


вівторок, 18 жовтня 2016 р.

Краєзнавча вікторина "Мій чарівний багатий край - завжди люби і пам'ятай"



З нагоди  відзначення 50-річчя утворення Луцького району центральна районна бібліотека та редакція газети «Слава праці» оголошують краєзнавчу вікторину  «Мій чарівний  багатий  край – завжди люби і пам’ятай».   Вікторина  організовується в рамках районних заходів  та з метою поширення і вдосконалення  знань  про історію району, його  видатних  людей. Питання   вікторини  розраховані  на  молодь  та  всіх, хто цікавиться  краєзнавством.

Питання  вікторини
1. Луцький район відновлено в сучасних межах 8 грудня 1966 р. А коли вперше було утворено район?    
   
2. Коли було прийнято рішення «Про затвердження державної символіки» Луцького району.  Що символізують Герб,  Прапор району?

3. Скільки сіл та селищ входить до Луцького району?

4. Скільки храмів – пам’яток архітектури,  знаходиться на території району, які занесені до Державного реєстру та охороняються законом? Назвіть їх.

5. Які підприємства нашого району відомі далеко за межами Волині та України?  Назвіть їх.

6. За дослідженнями волинського  історика  Григорія Гуртового, коріння відомого гетьмана Запорізької Січі походить з села Несвіч. Про кого йде мова?

7. Коли було визволено останній (і який) із населених пунктів Луцького району від фашистських загарбників у період Другої світової війни?

8. В якому селі Луцького району побував відомий український письменник Тарас Шевченко та в якому селі родина Косачів мала землі?

9. Кому належать ці рядки та що ви знаєте про автора:
«Хай квітне у щедротах людських
Як українства щедрий вісник
Преславний край – район наш Луцький,
Що творить хліб і творить пісню!»

10. Назвіть письменників, поетів, уродженців Луцького району, які є членами Національної спілки письменників України?

11. Яку назву мала перша районна газета, попередниця нинішньої «Слави праці»?

12. Назвіть ім’я народного артиста України, який живе і працює в Луцькому районі?

Відповіді на питання  вікторини  надсилати до 15 листопада ц.р.  на адресу  районної бібліотеки: м.Луцьк, вул.Ковельська, 56 або на електронну адресу lutskcrb@gmail.com. Переможці  вікторини  будуть відзначені   подарунками за зайняте 1, 2 та 3 місце.