субота, 29 грудня 2018 р.

Новорічне вітання


Шановні відвідувачі нашого блогу!
Від щирого серця вітаємо вас та ваші родини 
з Новим 2019 роком та Різдвом Христовим! Нехай Новий Рік наповнить ваше життя вірою, надією, любов'ю, 
а Різдвяна Зоря подарує радість, 
невичерпну енергію і творче натхнення. 
Нехай Господь Бог зігріває та оберігає ваші душі.

пʼятниця, 14 грудня 2018 р.

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС


14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, котрі змогли здолати страшну трагедію, яка сталася 26 квітня 1986 року. Ця пам'ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року.
У ліквідації наслідків катастрофи на різних етапах узяли участь понад три з половиною тисяч волинян. Серед них жителі нашого району: пожежники, водії, геологорозвідники, медики, солдати строкової служби, працівники звязку, мостозагону.
В читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася година спілкування «Подвиг заради життя», присвячена Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Ведучі заходу – бібліотекарі Ганна Омельчук  та  Віра Берегович розповіли присутнім про події 32-річної давнини, коли світ облетіла звістка про Чорнобильську катастрофу та людей, котрі ціною власного життя та здоров’я захистили світ від ядерного монстра. Присутні переглянули фільм про волинських ліквідаторів «Чорнобиль. Видих», відзнятий телеканалом «Нова Волинь».
Участь у заході взяли керуючий справами, начальник загального відділу районної ради Наталія Муравйова, заступник керівника апарату райдержадміністрації Ігор Гусак, начальник відділу обслуговування громадян Луцького об’єднаного управління пенсійного фонду Наталія Гузь, члени Луцької  районної добровільної благодійної організації «Спілка Чорнобиль».



Представники влади подякували ліквідаторам за їх мужність, героїчне виконання свого громадянського обов'язку та самопожертву у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та вручили Грамоти і Подяки.
Голова Луцької районної добровільної благодійної організації «Спілка Чорнобиль» Федір Рузак висловив слова вдячності представникам влади за співпрацю та підтримку і вручив членам спілки медалі, Подяки.
Зі словами вдячності до гостей звернувся потерпілий від аварії на ЧАЕС Михайло Генсьор, волинська письменниця Марія Пишук, а також ліквідатор, житель с. Шепель Леонід Мазурок.



Свої музичні вітання присутнім дарували учасники художньої самодіяльності   будинку культури с. Гірка Полонка - Юлія та Аліна Урбан.
Ліквідатори мали можливість поспілкуватися та обговорити питання і проблеми, які виникли в ході заходу.

пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

День української писемності та мови



Український  народ  має  давню  історію,  він  витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. А найголовнішою  його  ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями  попередніх  поколінь,  виплеканий  у  давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
З нагоди свята в читальному залі районної бібліотеки було проведено з відвідувачами мовну вікторину «Як не знаєш – розпитай, коли мудрий - відгадай». Провідний бібліотекар Віра Берегович ознайомила присутніх з етапами становлення та розвитку нашої рідної мови і запропонувала юним користувачам долучитися до участі у вікторині.






Діти охоче відповідали на поставлені запитання. Змістовний захід згортував присутніх. Тож, усі ми маємо незаперечне право, без сумніву, називати себе українцями та святий обов’язок – зберегти національну своєрідність рідної мови.
На завершення вікторини присутнім було запропоновано ознайомитись з тематичною поличкою літератури про українську мову.

неділя, 4 листопада 2018 р.

Зорі над Стиром


4 листопада в читальному залі центральної районної бібліотеки на чергове засідання літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром» зібралися шанувальники літературного поетичного слова.
Розпочалося засідання з вшанування пам’яті письменника, засновника літстудії Святослава Бородуліна хвилиною мовчання, який нещодавно відійшов у вічність. Літстудійці читали власні вірші, присвячені світлій пам’яті Святослава Івановича.
Голова студії Микола Шостак запропонував продовжити засідання представленням нових творів про осінь, так як ця прекрасна пора не залишила байдужим жодного члена студії.
Своїми напрацюваннями ділилися Марія Пишук, Володимир Мартиненко, Павло Покотило, Ксенія Дубровкіна, Надія Шабала, Михайло Генсьор, Валентина Клюнтер, Тетяна Бродасюк та ін. Пісні про осінь звучали у виконанні Галини Мельничук та Галини Терлецької.



 
Гостем студії стала Тамара Іванівна Раєвич, кандидат історичних наук, доцент. Вона представила на розгляд літстудійців проект видання «Література рідного краю».


вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Бібліотека - база практики


Центральна районна бібліотека – база практики для студентів бібліотечного факультету Волинського державного коледжу культури і мистецтв ім. І. Стравінського. Студенти 1 курсу разом з викладачем Наталією Веремчук завітали на екскурсію до центральної районної бібліотеки.
З основними завданнями та напрямками роботи бібліотеки присутніх ознайомила директор Валентина Ходаковська.
Майбутні бібліотекарі мали можливість ознайомитися з роботою відділу обслуговування, методико-інформаційного відділу, відділу комплектування та опрацювання документів, які є структурними підрозділами бібліотеки.

Також мали змогу ознайомитися з  виставками літератури, які діють у відділі абонементу та читальному залі і зареєструватися користувачами бібліотеки. 

понеділок, 22 жовтня 2018 р.

Практикум для бібліотекарів району


Кожна професія потребує від своїх фахівців постійного вдосконалення і зростання iнакше ж таких працівників годі буде назвати фахівцями. Бібліотекарі Луцького району завжди з великою увагою ставилися до можливості набуття нових навиків, освоєння сучасного теoретичного та практичного  матеріалів.
Доброю можливістю удосконалення професійних знань став практикум для бібліотекарів району на тему: «Нове  в інформаційно-бібліографічній роботі. УДК для систематичної картотеки статей».


З методичними порадами щодо переведення картотеки з ББК на УДК виступила завідувач методико-інформаційного відділу ЦРБ Наталія Харчук. 

Бібліограф районної бібліотеки Ганна Омельчук  поділилася з присутніми практичними навиками  ведення, наповнення та редагування розділів систематичної картотеки статей. Також  учасники практикуму ознайомилися з новими бібліографічними списками, які готує районна бібліотека.


Під час практичних занять кожна бібліотека створила новий ряд роздільників на основні класи Універсальної десяткової  класифікації для систематичної картотеки.