четвер, 15 лютого 2018 р.

29-а річниця виведення військ з Афганістану



Як довго ця війна тривала
Ні, не забути нам її!
І постріл в спину з-за дувала,
І в горах сутички-бої.
І на граніті сірі дати,
Над трунами слова промов.
Ми довго будем пам`ятати
І вам забути не дамо.

Василь Слапчук


15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-у річницю виведення військ з Афганістану.
Бої закінчились, а історія – вічна. Афганська війна в пам'яті людства ще буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдатів і слізьми матерів. Покоління, обпалене її вогнем, як ніхто засвоїло військові і моральні уроки тієї героїчної і трагічної афганської війни.
14 лютого в центральній районній бібліотеці відбувся тематичний вечір «…Ми  довго будем пам’ятати і вам забути не дамо» з нагоди вшанування воїнів-інтернаціоналістів.
Ведучі заходу – бібліотекарі Ганна Омельчук  та  Віра Берегович розповіли присутнім про історичні події, які спровокували початок війни в Афганістані та вторгнення радянських військ на територію бойових дій. 

Участь у заході взяли голова районної ради Валентин Приходько, заступник голови райдержадміністрації Інна Бас, керуючий справами, начальник загального відділу районної ради Наталія Муравйова, члени районної спілки ветеранів Афганістану: Микола Шевчук, Сергій Троцюк, Віталій Схап, Юрій Гаврилюк, Анатолій Карпінський, Олександр Обійденець, Микола Радзивилюк, Анатолій Михальчук, Руслан Голубський, Володимир Шпот та ін., бібліотечні працівники, представники ЗМІ. 
 Голова районної ради Валентин Приходько подякував воїнам-інтернаціоналістам за їх мужність, героїчне виконання свого громадянського обов'язку перед Вітчизною і в дарунок виконав пісню про Афганістан.

Також з вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови райдержадміністрації Інна Бас та керуючий справами, начальник загального відділу районної ради Наталія Муравйова.
Полковник запасу, ветеран-афганець Сергій Троцюк поділився спогадами про ті буремні роки, які залишили на серці кожного учасника бойових дій невиліковну рану.

 Бібліотекар села Промінь Галина Патута прочитала вірші ветерана-афганця, поета, письменника, члена Національної спілки письменників України Василя Слапчука.

  В тих далеких 80-х роках  районна бібліотека долучалась до вшанування  воїнів-інтернаціоналістів, виготовивши фотоальбом під назвою  «Наші земляки – воїни-інтернаціоналісти». Він займав і займає почесне місце на всіх виставках, переглядах, присвячених темі афганської війни. Присутні воїни-афганці мали змогу впізнати себе юних на світлинах, які були відображені на екрані в тематичних фото-слайдах. 
   Свої музичні вітання присутнім дарували працівники районного будинку культури: Вікторія Гурська, Мирослава Чайка, Олександр Гаврилюк.




Черговий методичний день


Черговий методичний день зібрав в читальній залі бібліотечних працівників  Луцького району.

Завідувач сектору культури Валентина Зінчук та директор ЦБС Валентина Ходаковська підвели підсумки роботи бібліотечних установ за 2017 рік та окреслила основні завдання на 2018 рік.














Про проведення обласного конкурсу юних казкарів «Казку складаю сам» серед учнів 1-9 кл. присутніх проінформувала заступник директора ЦБС по роботі з дітьми  Галина Солодуха.

 Аналіз планово-звітної документації бібліотек ЦБС здійснила завідувач методико-інформаційного відділу Наталія Харчук. Також для бібліотекарів був запропонований огляд  новинок, рекомендованих  обласними бібліотеками, а саме методико-бібліографічних матеріалів та сценаріїв. 



Завідувач відділу комплектування та опрацювання документів Людмила Богдан  ознайомила присутніх з графіком проведення практикуму по впровадженню УДК.

В методичному дні взяли участь бібліотекарі Боратинської, Заборольської, Смолигівської  та Княгининської ОТГ.



середа, 14 лютого 2018 р.

Година творчого дозвілля до Дня святого Валентина



14 лютого світ відзначає День всіх закоханих. І хоча 30 років тому у нас про це свято ще не чули, та сьогодні його широко відзначають і в Україні. Тож усім, незалежно від віку, властиво дарувати в цей день валентинки – невід’ємний атрибут цього свята, таким чином проявляючи свою любов та симпатію.
Валентинку можливо виготовити з будь-яких матеріалів, головне, щоб вона була цікавою і у формі сердечка.
Центральна районна бібліотека також приєдналася до святкування Дня Святого Валентина. В читальному залі працівниками бібліотеки для користувачів було організовано годину творчого дозвілля по виготовленню валентинок «Найщиріші привітання у Всесвітній день кохання». 



 Дорослі та діти із задоволенням поринули у світ творчості: виготовляли різноманітні листівки, прикрашали їх стрічками, квіточками, деякі з них були з солодким сюрпризом всередині. 
 




По завершенню роботи усі були задоволені власними виготовленими валентинками, які з любов’ю і радістю подарують своїм близьким.

неділя, 4 лютого 2018 р.

Засідання літстудії



4 лютого в центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецької студії Зорі над Стиром.
 На засіданні були присутні Микола Шостак, Лукія Василевська, Павло Покотило, Марія Пишук, Володимир Мартиненко, Володимир Ткачук, Любов Мілевич, Надія Шабала, Вадим Сіваченко, Наталія Некрахова, Галина Мельничук та ін.
Літстудійці активно ділилися новими напрацюваннями. Галина Мельничук виконала власну пісню та прочитала нові віршики для дітей. Гарна, лірична поезія прозвучала від Павла Паюка, Павла Покотила та Марії Пишук.

  Голова літстудії Микола Шостак представив гостю, яка прийшла на засідання вперше – це Лєна Шторм (Олена Букія).  Вона журналістка, поетеса, педагог, керівник медіаклубу «Молодіжне місто», авторка поетичних збірок «Авантюристка» (2013), «Ніжний шлейф загадкового літа» (2017). Гостя представила членам літстудії власну поезію, яка була схвально оцінена студійцями.

Цікавою новиною для студійців стало те, що їхня колега, літстудійка Галина Терлецька взяла участь у проекті телеканалу 1+1 «Громада на мільйон». Княгининівська громада вирішила втілити в життя мрію місцевої поетеси: видати збірку її творів. Учасники проекту з Княгининка вирішили поставити скриньки у магазинах на території громади. І таким чином за день зібрали 19 тисяч 42 гривні. Паралельно домовилися з Волинською обласною друкарнею, аби та дала сертифікат, який гарантував би підготовку і видання збірки.
На засіданні Галина Терлецька представила декілька поезій, які увійдуть до її нової збірки.