пʼятниця, 31 травня 2019 р.

Міжнародний день захисту дітей



Конкурсом малюнків на асфальті відзначили Міжнародний день захисту дітей юні відвідувачі бібліотеки-філії для дорослих №3. В читальному залі завідувач бібліотеки Валентина Ходаковська провела з ними  інформхвилинку на тему «Знай свої права, дитино!».
На вулиці Ковельській пішоходи мали змогу ознайомитись з їх малюнками на тему «Веселковий світ дитинства». Наймолодші учасники конкурсу 5-річний  Давидко Подаш прийшов малювати крейдою яскраве літнє сонечко  з мамою, а 4-річна Аня Романюк розфарбувала  патріотичним синьо-жовтим кольором велике сердечко. І хоча переможців в конкурсі не було, всі діти були задоволені від участі в ньому. А заохоченням були  книжечки-розмальовки та морозиво від колективу бібліотеки.


 



пʼятниця, 24 травня 2019 р.

Поет блакитноокої Волині (до 85-річчя від дня народження П.П. Маха)



В бібліотеці-філії № 3 для дорослих відбулася презентація тематичної полички в рамках циклу книжкових виставок "Поет блакитноокої Волині" (до 85-річчя від дня народження П.П. Маха). Бібліотекар читального залу Віра Берегович розповіла присутнім про життєвий шлях волинського письменника та ознайомила з творчим доробком Петра Петровича, адже окрім віршованих та прозових творів, у автора ще є сценарії телефільмів, тексти пісень, публіцистика.

четвер, 23 травня 2019 р.

Фестиваль лялькових гуртків "Мій маленький театр"




Щороку Луцька міська централізована бібліотечна система проводить фестиваль лялькових гуртків «Мій маленький театр», що сприяє урізноманітненню форм популяризації дитячої літератури, залученню дітей до участі в роботі лялькових гуртків, виявленню та розвитку творчих здібностей підростаючого покоління, організацію змістовного дозвілля дітей в бібліотеках. Гурток ляльки і книги «Веселка» бібліотеки-філії № 3 для дорослих взяв участь у фестивалі з казкою «Заєць та їжак». Інсценізацію казки майстерно відтворили Дарина Мацюк, Анна Коритко, Вероніка Кондратович,  Софія Співачук – учениці ліцею № 3 міста Луцька, постійні, активні читачі нашої бібліотеки.

четвер, 16 травня 2019 р.

День вишиванки


Щороку у третій четвер травня Україна святкує День Вишиванки всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. Вишиванка вважається оберегом, символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.
В рамках акції «Вишиванка єднає українців!» бібліотечні працівники  організували святкову форму одягу – вишиванку та книжково-ілюстративну виставку «Свято української душі. День вишиванки», де представлена  українська вишивка – те, без чого важко уявити українську культуру, побут і  історію.





   Життя у вишивці, а вишивка – життяна таку тему була представлена література  на виставці, яка  допоможе відвідувачам познайомитись з історією свята та з символами і традиціями української вишивки.
Василь Михайлович Струк – колишній заступник голови обласної ради  і активний читач бібліотеки  розповів про свою  вишиванку, подаровану йому колективом обласної ради з нагоди ювілею, юні  відвідувачі про традиції   вишивок  в  своїх  родинах.  Протягом   дня   всі бажаючі  знайомились  з  рукотворним дивом – вишивками   інших  відвідувачів  бібліотеки.

середа, 15 травня 2019 р.

Бібліотечні заклади – на шляху децентралізаційних реформ


Шановні  відвідувачі 
нашого блогу! 
   Централізація бібліотек в нашому районі тривала 40 років вона розпочалась в 1978 році згідно наказу обласного управління культури на виконання рішення облвиконкому 267 «Про перспективний план переведення державних масових бібліотек області на централізовану систему обслуговування населення книгою». Але в 2014 році з початком реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні розпочалась хвиля реформи децентралізації. Первинним результатом її стало створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) і, як наслідок, чергове закриття деяких закладів культури базового рівня. В Луцькому районі станом на 01.05.2019 утворено 9 ОТГ, на баланс яких передано селищні та сільські книгозбірні. Таким чином, згідно відповідних рішень районної влади практично відбулося припинення централізації бібліотечних установ і центральна районна бібліотека втратила свою керуючу та координаційну функцію.
Дякуємо всім, хто був з нами,
центральною районною бібліотекою для дорослих!

    Надіємось на подальший зв’язок через веб-сторінку «Бібліотека-філія №3 комунального закладу «Луцька міська централізована бібліотечна система», поскільки на підставі рішення 38-ї сесії районної ради 7-го скликання 03.04.2019  «Про виключення центральної районної бібліотеки з переліку закладів культури базової мережі Луцького району та передачу майна у комунальну власність територіальної громади міста Луцька», відповідного рішення міської ради про прийом у міську комунальну власність центральна районна бібліотека реорганізована у бібліотеку-філію №3 КЗ «Луцька міська централізована   бібліотечна  система».

З повагою
завідувач  філії   Валентина  Ходаковська

понеділок, 13 травня 2019 р.

Іноземна делегація – в Луцькому районі


 13 травня 2019 року центральну районну бібліотеку відвідали поважні гості: голова райдержадміністрації Тарас Яковлевголова районної ради Валентин Приходько, депутати районної ради, які в читальному залі бібліотеки влаштували зустріч з делегацією з краю Штендаль (Республіка Німеччина). У складі делегації – перший заступник ландрату краю Штендаль, керівник департаменту та служби з питань навколишнього природнього середовища Деніс Грубер, спеціаліст з питань водного господарства служби з питань навколишнього середовища, спеціаліст з питань охорони грунтів та законодавства щодо добрив Хрістіан Вісе, менеджер міжнародних проектів ТзОВ «DVVG» товариства з оцінки і управління земельними ресурсами  Крістоф Конрад Гільген, керівник консалтингового ТзОВ «Wald Care» Андре Грютцман.
Тарас Яковлев розповів про адміністративний поділ, реформу децентралізації, особливості та перспективи розвитку району, закцентував увагу на розвитку сільського господарства основи діяльності району. Не оминув увагою і функціонування великих іноземних підприємств та познайомив гостей із структурою райдержадміністрації, її роботою та основними завданнями.
Опісля свій край презентувала іноземна делегація. Вони розповіли про географічне розташування місцевості, кількість населення, основні напрямки економіки.


Оскільки основною метою було - налагодження співробітництва, то найбільшу частину зустрічі обговорювали можливість співпраці в аграрному секторі, лісовому господарстві та перейнятті досвіду у відновлюваній електроенергії (вітрова галузь). Ще однією точкою дотику двох місцевостей стала історія та культура, адже два райони мають давню та цікаву історію.