вівторок, 30 січня 2018 р.

Електронна система звітності в бібліотеках району

Міністерство культури України спільно з Національною парламентською бібліотекою України та програмою «Бібліоміст»  створили електронну систему  моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР) для звітності бібліотечних установ. ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Тому щороку (починаючи з 2015 р.) кожна бібліотека району заповнює даний електронний звіт. 

Але сьогодні не всім бібліотекам так легко подати такий звіт. Серед 40 публічних бібліотек району лише  17 філій мають комп’ютери, а Інтернет підключений тільки в 9 книгозбірнях. Тому щороку районна бібліотека, як методичний центр всіх бібліотек району організовує для бібліотекарів тренінги та практикуми. Саме такі індивідуальні практикуми на тему: «Електронна система звітності ЕСМаР: акценти якості» проведена в цьому році завідувачем методико-інформаційного відділу районної бібліотеки Наталією Харчук. Під час практичних занять кожен учасник мав змогу заповнити звіт своєї бібліотеки.



Надіємося що в майбутньому всі сільські бібліотеки району будуть забезпечені комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет та використовуватимуть сучасні інформаційні технології в задоволенні різноманітних запитів своїх користувачів.
  

пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Нові книги в бібліотеці



Книги – це символ. Не просто надруковані слова, а своєрідна обіцянка нових знань, пригод, фантазій, вражень. Відкриваючи книгу, читач занурюється у незвіданий або добре знайомий світ, відкриває для себе багато нового.
В кінці минулого  року районна влада  зробила  приємний  подарунок  відвідувачам центральної районної бібліотеки та бібліотекам району, виділивши  кошти для  придбання  нових книг. Було  закуплено і розподілено  по сільських філіях  понад 1 500 тисячі  видань – навчально-пізнавальних, природничо-наукових книг,  міні-енциклопедій з різних галузей знань,  книг сучасних  українських та зарубіжних письменників,   для  наймолодших відвідувачів – казок, віршів, оповідань та ін.
 До центральної районної бібліотеки надійшло 340 книг сучасних українських  та зарубіжних письменників: Світлани Талан, Андрія Кокотюхи, Макса Кідрука, Андрія Процайла, Максима Бутченка, Сергія Бута, Вікторії Амеліни та Амелі Нотомб, Мішель Бюссі, Грема Гріна, Джеми Аттенберга і багатьох інших, цікаві серії, а також книги  Сергія Лойка, братів Капранових, Артема Чеха про війну на Сході України.
Дитячий куточок також поповнився художніми та програмовими книгами, енциклопедіями, довідниками, а для наймолодших читачів є книжечки з ігровими завданнями та книжки-панорамки, вірші і казочки.

 Шановні користувачі, поспішайте до бібліотеки ознайомитись з новою, цікавою літературою, книгами молодих авторів, сучасними письменниками, творами для дітей, які одержала бібліотека і  подумки подякуйте районній владі, депутатському корпусу за щедрий новорічний подарунок.
На Вас чекає неосяжне море цікавого і захоплюючого!
Юні користувачі бібліотеки знайомляться з новинками

вівторок, 23 січня 2018 р.

Всесвітній день ручного письма


Зростаюча з кожним роком популярність комп'ютерів, електронної пошти та електронних блокнотів, СМС, наборів стікерів з надрукованими фразами-підказками, а також інших засобів швидкого спілкування поступово відводить сучасну людину від можливості висловити свої думки, написавши їх власноруч. Можливо, в недалекому майбутньому лист або листівка, написані «від руки», стануть бажаним придбанням.
Сьогодні у світі відзначається День почерку або, кажучи більш елегантно, День ручного письма (National Handwriting Day), який заснований з метою нагадати всім нам про унікальність ручного письма, про необхідність практикуватися в ньому, про неповторність почерку кожної людини.
Ініціатором Дня стала Асоціація виробників письмового приладдя (Writing Instrument Manufacturers Association, WIMA), яка і проголосила датою «рукописного» свята 23 січня.
Цим святом вони хотіли нагадати всім нам, що ручний лист – це майстерність, це можливість для нас заявити світові про унікальність досвіду кожної людини, про те, що кожен з нас – особливий і неповторний.






понеділок, 22 січня 2018 р.

100-річчя IV Універсалу та День Соборності України



Сто років тому, 22 січня 1918 року, IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. З проголошенням IV-го Універсалу "відродилась воля України", яка стала "самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу".
Роком пізніше, 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах “Універсалі соборності”, зокрема, відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”. Наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України.
В читальному залі центральної  районної бібліотеки завідувач відділу обслуговування Зоя Качан провела для відвідувачів інформаційну бесіду біля книжкової виставки «Ти одна і неподільна, Україно моя вільна», в якій розповіла про історичне значення IV Універсалу Центральної Ради  та  проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.
 

неділя, 21 січня 2018 р.

Зорі над Стиром



Продовжує свою роботу літературно-мистецька студія «Зорі над Стиром». 21 січня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулося перше засідання в цьому році, яке було присвячене організаційним питанням студії. Голова літстудії Микола Шостак розпочав засідання новим віршем-побажанням літстудійцям успіхів і творчих звершень.
Своїми новими творами з присутніми поділилися: Володимир Ткачук, Світлана Григорьева, Тетяна Бродасюк, Надія Шабала, Галина Мельничук та інші.

Лукія Василевська проаналізувала роботу літстудійців за минулий рік, творчі доробки колег, в тому числі ювілейну четверту колективну збірку «Зорі над Стиром» та зачитала свою нову поезію.
Про перемогу в літературних конкурсах в минулому році проінформувала присутніх Лариса Волошенюк.